• En
 • ساعت : ۱۰:۴۳:۲۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ 
 • تعداد بازدید : 349
    /  3
مهندس دولتی درجلسه كارگروه پروژه Gnaf استان مركزی:دریافت اطلاعات كدپستی از طریق سامانه سینا برای عموم مردم

با حضور سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استان مرکزی، مهندس دولتی و مهندس عباسی از شرکت ملی پست،به همراه نمایندگان شهرداری ،سازمان ثبت و اسناد و بنیاد مسکن و مدیران دستگاههای خدمات رسان استان جلسه کارگروه استانی طرح ملی و اقتصاد مقاومتی GNAF در محل استانداری مرکزی برگزار شد.

در این جلسه مهندس دولتی مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست بیان داشتند: بزودی تمامی فرآیند کار پروژه جی نف، سریع و دقیق انجام میشود تا مردم و دستگاه های خدمت رسان از مزایای آن بهره مند شوند.

در ادامه مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی شرکت ملی پست نیز  گفت: در حال حاضر 27 میلیون رکورد ساختمانی و 58 میلیون رکورد اطلاعاتی کدپستی ده رقمی در کشور موجود است.

وی با تاکید بر اختصاص کدپستی ده رقمی به هر واحد مکانی را یکی از مراحل پیاده سازی جی نف بیان کرد : پس از این مرحله باید کدها روی نقشه های دیجیتالی و به روز رسانی شده، جانمایی شود تا امکان نمایان شدن اطلاعات ملک، روی نقشه فراهم شود.

دولتی با اشاره به اینکه نداشتن پلاک شهرداری یکی از مهمترین موانع اجرای جی نف در کشور است، افزود: در حال حاضر تمامی شهر های استان مرکزی فاقد پلاک آبی شهرداری می باشد که انتظار می رود مدیران شهری اقدامات اساسی را در دستور کار خود قرار دهند.

آخانی سرپرست معاونت توسعه مدیریت: نصب پلاک های زوج  و فرد آبی شهرداری و نام گذاری معابر را از موارد اصلی و مورد اجرای این طرح دانست و یاد آور شد  و گفتند شهرداری ها بر اساس آئین نامه اجرایی طرح نشانی استاندارد مکانی محور موظف به تهیه ،چاپ و نصب این پلاک ها هستند .

ایشان افزود: اجرای جی نف امکان برقراری ارتباط بین پایگاه های اطلاعاتی مختلف موجود در کشور و استفاده وسیع تر از اطلاعات مکانی و مدیریت بر روی داده ها و خدمات را فراهم آورده و تبادل اطلاعات در حوزه های مختلف کشور،کاهش هزینه های نهادها در ارائه خدمات و همچنین ترویج فرهنگ استفاده از آدرس استاندارد ملی در میان شهروندان را نیز به دنبال دارد.

در ادامه جلسه مهندس دولتی  استفاده از بانک های اطلاعاتی اماکن به شیوه های متفاوت توسط شرکت های خدمات رسان مانند برق، گاز، تلفن و آب و فاضلاب را یادآور شد و گفت: هر کدام از این خدمات رسان ها آدرس یک واحد مکانی را براساس استانداردهای خود تعریف و جمع آوری کرده اند، به همین دلیل یکی دیگر از الزامات تکمیل پروژه جی نف، انطباق و یکسان سازی بانک های اطلاعاتی شرکت ها و نهادهای مختلف خدمات رسان با بانک های اطلاعاتی استاندارد شرکت ملی پست است.

وی در خصوص مزایا و ویژگی های پروژه جی نف گفت: با راه اندازی این پروژه، عموم مردم می توانند از طریق سامانه سینا به آدرس sina.post.ir اطلاعات کدپستی خود را دریافت کنند، امکان دسترسی شرکت ها و سازمان های دولتی و غیردولتی و کسب و کارها به سرویس های فوق نیز از طریق سازمان فناوری اطلاعات ایران امکان پذیر می باشد.

عباسی عنوان کرد؛  این طرح در راستای اجرا و توسعه دولت الکترونیک و یکپارچه نمودن نشانی ها و تعیین موقعیت مکانی و جغرافیایی اماکن بر روی نقشه و بر مبنای کدپستی ده رقمی می باشد و این طرح براساس ماده 21 و 27 ضوابط فنی و اجرایی توسعه دولت الکترونیک و مصوبه شورای عالی فناوری اطلاعات و ماده 40 قانون مدیریت خدمات کشوری می باشد.

سرپرست پست استان مرکزی در ادامه ضمن تشکر از شهرداری اراک به سبب تحویل نقشه های شهری ، مشکل امروز  طرح جی نف را در استان مرکزی عدم تحویل نقشه های روستایی توسط بنیاد مسکن دانست و گفت: امیدواریم با حمایت استانداری و همکاری دیگر نهاد ها این طرح را در استان اجرایی نماییم.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  مديريت جغرافيايي واطلاعات مکانی کشور: نیلوفر-شهیدقندی/15587/خیابان هویزه/ پلاک 1

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/06/26 11:41
  V5.5.5.0