• En
 • ساعت : ۹:۵:۴۴
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ 
 • تعداد بازدید : 234
    /  2
مهندس دولتی نحوه بهره برداری و استفاده از سامانه كدپستی ده رقمی و صدور گواهی آن را تشریح نمودند..

کاوه دولتی مدیر کل جغرافيايی و اطلاعات مکانی کشور با بیان اینکه اخیرا" برخی سوء استفاده هایی در زمینه اخذ و دریافت گواهی کدپستی ده رقمی صورت گرفته است گفت: هموطنان می توانند برای این منظور از دو روش حضوری و غیر حضوری استفاده کنند.

او در توضیح روش غیرحضوری گفت: در این روش متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه epostcode.post.ir  کدپستی ده رقمی خود را جستجو و با پرداخت هزینه مصوب (مبلغ 22672 ريال تعرفه سال جاری) از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی برای صدور گواهی مربوطه اقدام نماید.

وی افزود: چنانچه متقاضی از کدپستی خود اطلاع نداشته باشد و یا مکان موردنظر وی فاقد کدپستی باشد، لازم است در قسمت درخواست کدپستی تقاضای خود را ثبت وکدرهگیری دریافت نماید. دولتی بابت مبالغ پرداختی در این بخش گفت: با توجه به نیاز و بررسی های میدانی و ثبت اطلاعات مکانی مورد نظر در بانک اطلاعات کدپستی و سپس تخصیص کدپستی، در مقایسه با گواهی کدهای پستی موجود مبلغ پرداختی متفاوت است.

مدیر کل جغرافيايی و اطلاعات مکانی کشور در روش حضوری نیز بیان داشت: متقاضیانی که به هر دلیل نمی توانند از طریق روش فوق نسبت به دریافت گواهی کدپستی الکترونیکی اقدام نمایند، لازم است با مراجعه به دفاتر پستی معتبر، نسبت به دریافت گواهی کدپستی پس از پرداخت هزینه مصوب (مبلغ 31174 ريال تعرفه سال جاری) یا ثبت درخواست کدپستی برای اماکن فاقد کد ـ با پرداخت هزینه های مترتبه بر اساس تعرفه های مصوب ـ از طریق باجه های پستی اقدام نماید.

وی تاکید کرد: متقاضیان باید توجه داشته باشند که گواهی صادره تنها 15 روز اعتبار دارد و تأییدیه های دست نویس ـ حتی ممهور به مهر پست ـ فاقد اعتبار می باشند.

دولتی ادامه داد: هموطنان برای اطمینان از صحت گواهی دریافتی (الکترونیکی یا حضوری)، می توانند QR کد گواهی کدپستی را با استفاده از نرم افزارهای بارکدخوان موجود در تلفنهای همراه هوشمند، اسکن نموده و اطلاعات آن را با نشانی و کدپستی مندرج در تأییدیه مطابقت نمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  مديريت جغرافيايي واطلاعات مکانی کشور: نیلوفر-شهیدقندی/15587/خیابان هویزه/ پلاک 1

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/05/14 07:45
  V5.5.5.0