• En
 • ساعت : ۱۰:۱۳:۳
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ 
 • تعداد بازدید : 153
    /  2
حضور كاوه دولتی در محل استانداری استان آذربایجان شرقی و آغاز بهره برداری از سرویس GNAF در دو منطقه شهر تبریز
حضور كاوه دولتی در محل استانداری استان آذربایجان شرقی و آغاز بهره برداری از سرویس GNAF در دو منطقه شهر تبریز

 

در جلسه ای که روز یکشنبه با حضور محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و همراهی کاوه دولتی مدیرکل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشورو تعدادی از مدیران شهری و استانی و برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

دکتر محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی امکان اجرای زیر (پروژه GNAFپایگاه نشانی ملی مکان )که در محل استانداری برگزار شد گفت: وجود یک نظام آدرس‌دهی مشترک مکانی از جمله نیازمندی‌های اصلی جوامع امروزی به شمار می‌رودو در ادامه   از اجرای آزمایشی این طرح در دو منطقه از شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌های ذیربط، مکلف به همکاری ویژه برای اجرای هرچه بهتر و موفق تر این طرح هستند

کاوه دولتی مدیر کل جغرافیایی و اطلاعات مکانی کشور با ارائه مطالبی از طرح ملی GNAF ، خدمات دولتی در بستر فناوری اطلاعات را منوط به داده های استاندارد و سطح دسترسی مشخص و امنیت اطلاعاتی دانستند و عنوان داشتند؛ این طرح ملی با ایجاد بستر اطلاعاتی بیش از ۲۰ دستگاه خدمت رسان دولتی برای دست یابی سازمانها به داده های  نشانی استاندارد شده قابل ارائه می باشد .

مهندس دولتی با اشاره به ضرورت ارائه لایه های اطلاعاتی و تطابق آن لایه ها واستاندارد سازی مناسب آنها ، بانک اطلاعاتی ناشی از اجرای پروژه ملی GNAF را خصوصا در زمان ایجاد بحران جهت خدمات رسانی بسیار ضروری دانست.

 

وی با بیان اینکه اجرای هر کاری و اخذ تصمیم منوط به داشتن اطلاعات و داده های صحیح می باشد،عنوان داشتند که در این راستا اطلاعات نشانی موجود در پایگاه نشانی و کدپستی کشور پس از استاندارد سازی به نقشه های رقومی متصل و پایگاه مذکور با ارائه سرویس های نشانی مکان محور و به منظور خدمت رسانی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

 

وی در ادامه افزود: پایگاه متمرکز و یکپارچه سازی نشانی استاندار کشور با امکان اعتبار سنجی نشانی از طریق داده ها با افزایش دقت و سرعت در جستجوی نشانی امکان لازم را در بهبود فضای کسب و کار های نوین مبتنی بر اطلاعات مکانی و در اثر بخشی امداد رسانی در حوزه مدیریت بحران فراهم خواهد نمود .

  در این جلسه، مسعود پزشکیان؛ نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران شهری و استانی نیز به بیان دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود پرداختند.

پوربزرگ مدیر کل پست استان آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به عملکرد پست استان در برگزاری جلسات کارگروه GNAF استان بر تعامل و همکاری بیشتر سازمانهای زیر مجموعه در ارائه اطلاعات شفاف و بروز جهت انطباق اطلاعاتی در این پروژه تاکید کرد و از آمادگی اداره کل پست استان در جهت اجرای این پروژه خبر داد.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  مديريت جغرافيايي واطلاعات مکانی کشور: نیلوفر-شهیدقندی/15587/خیابان هویزه/ پلاک 1

  آخرین بروزرسانی سایت : 1400/02/08 14:03
  V5.5.5.0