• En
 • ساعت : ۱۴:۳۸:۰
 • تاريخ :
   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ 
 • تعداد بازدید : 129
    /  4
تفاهم‌نامه توسعه همكاری‌های شركت ملی پست و سازمان اوقاف و امور خیریه، با حضور مدیران دو طرف و با هدف ساماندهی موقوفه‌های كشور منعقد شد.

تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های شرکت ملی پست و سازمان اوقاف و امور خیریه، با حضور مدیران دو طرف و با هدف ساماندهی موقوفه‌های کشور منعقد شد.

 

 

رمضان‌علی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران در این مراسم ضمن تقدیر از برنامه‌های دکتر خاموشی در سازمان اوقاف گفت: این کاری که ما با سازمان اوقاف آغاز کرده‌ایم  کاری بسیار بزرگ برای استفاده و بهره‌مندی از سرمایه اوقاف است.

 وی ادامه داد: توسعه همکاری اوقاف با پست به‌ویژه در بحث شناسایی، استخراج و اختصاص کد‌پستی املاک، نقش مهمی در ساماندهی و افزایش بهره‌وری این بخش از سرمایه‌ها دارد.

 وی همچنین به برخی مزایا و تحولات ناشی از پیاده‌سازی پروژه ملی جی‌نف پرداخت و تصریح کرد: بهره‌برداری از بانک‌های اطلاعاتی جی‌نف، گامی مؤثر در راستای ارتقا سلامت اداری به شمار می‌آید.

 حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه  نیز در این مراسم، در سخنانی گفت: سازمان اوقاف سه گزاره اصلی دارد؛ حفظ موقوفات، افزایش منافع موقوفات و اجرای نیت واقف.ما درزمینهٔ حفظ موقوفات احتیاج به استانداردسازی  موارد ثبتی، نقشه ، کد پستی و مسائلی از این قبیل داریم.

 وی ادامه داد: اسناد وقفی در طول تاریخ اسناد خوبی بوده‌اند و باید این اسناد را حفظ کنیم. این تفاهم‌نامه درزمینهٔ رفع اختلافات و منازعات هم بسیار مؤثر خواهد بود. موقوفه‌ای که کد دار است و حد مکانی آن کاملاً مشخص است دیگر قابل‌تصرف برای غیر نخواهد بود.  

 خاموشی همچنین این تفاهم‌نامه و ادامه همکاری دو دستگاه را درزمینهٔ  پایین آمدن هزینه‌های وقف و سرعت بخشیدن به خدمات‌دهی توسط اوقاف مهم و مؤثر ارزیابی کرد. 

 گفتنی است مواردی همچون انطباق و ارائه اطلاعات نشانی مکان محور اماکن مورد درخواست  سازمان اوقاف و ارائه اطلاعات پایه کدپستی ده‌رقمی به‌صورت وب‌سرویس جهت استعلام و تائید نشانی مکان ازجمله موضوعات این تفاهم‌نامه است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  مديريت جغرافيايي واطلاعات مکانی کشور: نیلوفر-شهیدقندی/15587/خیابان هویزه/ پلاک 1

  آخرین بروزرسانی سایت : 1400/02/08 14:03
  V5.5.5.0